Tag Archives: zgjedhjet 2019

Vuçiq për fushatë në Kosovë

alekasandar vuçiq , autostrada

Zyberaj:  Ardhja e tij është një provokim dhe frikësim i serbëve të Kosovës Këshilltari i ministrit të Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj, ka reaguar sot ndaj paralajmërimit të presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq se do të vijë për vizitë në Kosovë. Ai në një postim në Facebook shkruan …

Lexo më shumë

10 ditë fushatë

kqz, zgjedhjet 2019, kosova

Me rreth 6 milionë euro për zgjedhjet e parakohshme Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ditën e marte ka miratuar buxhetin rreth 6 milionë euro për organizmin e zgjedhjeve të parakohshme. KQZ, ka caktuar edhe afatet e aktiviteteve zgjedhore, sipas të cilave fushata do të zgjasë dhjetë ditë, duke filluar nga 25 …

Lexo më shumë