Tag Archives: Zgjedhje

Pompeo: Njohja reciproke në bazë të normalizimit të marrëdhënieve Serbi – Kosovë

Vucic, Pompeo, serbia, kosova, shba

Përmes një postimi në rrjetin Twitter sekretari Pompeo theksoi se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit transatlantik” Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç. Përmes një postimi …

Lexo më shumë

Fillon fushata për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

zgjedhje, kandidatet per presidente, maqedoni e veriut

Tre kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nisur fushatën 20-ditore për të siguruar mbështetjen e qytetarëve për të parin e shtetit. Blerim Reka që mbështetet nga opozita shqiptare, Stevo Pendarovski, i partive në pushtet të udhëhequr nga socialdemokratët e kryeministrit, Zoran Zaev dhe Gordana Siljanovska e opozitës maqedonase, …

Lexo më shumë

Zgjedhjet ecën mirë, por pati ca parregullsi e arrestime për blerje votash

zgjedhje

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka raportuar për një varg parregullësishë që në fillim të procesit të zgjedhjeve. Mungesë materiali, librave të votuesve, rrjeti i shoqërisë civile ka raportuar se pati në shkollën “7 Shtatori” në Prizren dhe “Elena Gjika” në Mitrovicë. Në shkollën fillore “Naim Frashëri” në Podujevë, …

Lexo më shumë