Tag Archives: zbuloi

A e zbuloi shkenca çelësin e rinisë

rinia

Shkencëtarët në SHBA pohojnë ta kenë zbuluar një përbërës natyral që gjendet në avokado, brokoli dhe kastravec i cili ka efekte të jashtëzakonshme të antiplakjes te minjtë – por që mund të funksionojë edhe te njerëzit. Hulumtuesit kanë treguar se kur i kanë dhënë mjekëve përbërësin e quajtur NMN, ata …

Lexo më shumë