Tag Archives: Xharra

Yee i shkruan Xharrës: ShBA përkrah gazetarët, politikanët e shoqërinë civile

Hoyt Brian Yee

Zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Yee, përmes një letre drejtuar anëtares së re të PDK’së, Arbana Xharra, ka dënuar dhe është treguar tejet i shqetësuar për sulmin fizik ndaj ish-gazetares, pas aderimit të saj në politikë. “Dëshiroj t’ju shpreh keqardhjen time të thellë për lëndimet që morët gjatë sulmit të tmerrshëm …

Lexo më shumë