Tag Archives: washington

Numri i femrave terroriste jo i vogël

adrian shtuni, kosova, shba, washington

Egziston  mundësia ata të cilët kanë kryer dënimin me burg për veprimtari terroriste do të tentojnë t’i bashkohen sërish organizatave terroriste Kosova bën pjesë në shtetet që ka numrin më të madh të shtetasve që ka kthyer nga Siria. Ekperti për terrorizëm, Adrian Shtuni, në një intervistë për Gazetën Express, …

Lexo më shumë

Yee: Liderët e korruptuar të Ballkanit nuk do të ftohen për vizita as në Washington as në Bruksel

Hoyt Brian Yee

Zv/ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, një ditë më parë në Washington, gjatë një debati me analistë dhe njohës të çështjeve të Ballkanit ka dhënë një deklaratë duke thënë se liderët e korruptuar të Ballkanit nuk duhet të ftohen për vizita as në Washington as në Bruksel. “Është për …

Lexo më shumë

Muzeu i çokollatës në Uashington (Video)

cokollata

Shumë pranë Shtëpisë së Bardhë, në Uashington, Gjergj Dollani ka hapur një kafe butik çokollate. “Cafe Chocolat” është një muze në miniaturë çokollatash. Por, përveç shitjes së çokollatave, Dollani po eksperimenton për t’i shtuar kafes shijen e tyre. Në një nga zonat më të mira të Uashingtonit, sipërmarrja e shqiptarit …

Lexo më shumë

Washington: 24 të vdekur

lajmi i fundit

Të paktën 24 të vdekur është epilogu i rrëshqitjes së dheut që ndodhi këtë javë afër qytetin Oso të shtetit veriperëndimor të SHBA-ve-Washington. Këto janë të dhënat e fundit të publikuara të mërkurën e sipas të cilave krahas shuarjes së jetëve të 24 shtetasve amerikan rreth 176 të tjerë ende …

Lexo më shumë