Tag Archives: VV

PZAP i përgjigjet pozitivisht VV-së, por vetëm për një fletëvotim

vetevendosje

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim për ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, për dy fletëvotime. Në vendimin e PZAP-së thuhet se i njëjti urdhron Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, që fletvotimin në vendvotimin 2704/02R ta shpallë të pavlefshëm, ndërsa kërkesën e LVV-së për ta shpallë të pavlefshëm fletëvotimin në …

Lexo më shumë

VV-ja akuzon PDK-në për mashtrim, fotot janë nga një spital në Osllo

vv pdk osllo

Osllo apo Prishtinë! Kandidatja për deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, e ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook ku edhe e ka akuzuar Partinë Demokratike të Kosovës për mashtrim ndaj opinionit. Në fotografi, shihet slogani i PDK-së “Ndërtojmë të Ardhmen”, me disa fotografi siç pretendon PDK-ja se janë …

Lexo më shumë

LDK, VV e PDK garojnë si të vetme, në garë të gjitha komunitetet

KQZ

Janë dorëzuar të gjitha listat e partive politike lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Kosovë. Tri partitë e mëdha, PDK, LDK dhe VV, shkojnë vetëm në zgjedhje Negociatat e të gjitha partive politike në vend për koalicion parazgjedhor kanë përfunduar. Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës …

Lexo më shumë

Shala: Vjosa, kryeministre e Kosovës; Me PDK-në s’ka koalicion

kujtim shala, vjosa osmani, xhafer tahiri, ldk, vv, zgjedhjet 2019, kqz, kosova

Çështja është si do të bashkëpunojmë në të ardhmen me partnerin tonë të të deritashëm të opozitës, pra Vetëvendosjen. Partia me të cilën nuk ka bashkëqeverisje është Partia Demokratike e Kosovës. Ky është vendim i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së.  Kështu deklaroi në emisionin debat të RTK-së, Kujtim Shala nga …

Lexo më shumë

Kurti u takua me udhëheqësin e Ambasadës së Çekisë në Kosovë, Pavel Bilek.

Një takim me kreun e Vetëvendosjes e ka zhvilluar sot udhëheqësi i Ambasadës së Çekisë në Kosovë, Pavel Bilek. Në takimin Bilek-Kurti, u diskutua për perspektivën evropiane të rajonit të Ballkanit Perëndimor. Udhëheqësi i Ambasadës theksoi se Ballkani Perëndimor është njëra nga përparësitë e politikës së jashtme çeke dhe se …

Lexo më shumë

Nagavci: Ne mbesim për Kurtin kryeministër; Takimi me LDK – për bashkërendim aktivitetesh

arberie nagavci LVV

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se disa subjekte politike që përbëjnë qeverinë në largim janë kapluar nga paniku pas takimit të liderit të LDK-së me atë të Vetëvendosjes.   Ajo ka folur të martën në “Debat” te RTK. “Reagimi i një pjese të koalicionit të deritashëm qeverisës …

Lexo më shumë