Tag Archives: vritet presidenti

Vritet ish- Presidenti i Jemenit

lajmi, infoglobi

Lajmet e fundit bëjnë të ditur se ish-Presidenti i Jemenit Ali Abdullah Saleh është vrarë nga luftëtarët Houthi derisa po fluturonte drejt Ma’aribit – njofton një agjenci iraniane e lajmeve. Ky lajm tashmë është shpërndarë gjithandej. Saleh ishte presidenti i parë i Jemenit, dhe shërbeu për 22 vite në këtë …

Lexo më shumë