fbpx

Tag Archives: Volocopter

Volocopter-i po vjen

Volocopter

Taksia e parë fluturuese në botë, vjen pranë jush më shpejt se sa kishit menduar Duke u ngritur dhe ulur vertikalisht, automjeti do të ofrojë një shkallë më të lartë sigurie, thotë kompania gjermane Volocopter si dhe do të transportojë pasagjerë dhe ndërrojë bateritë në ‘Volo Hubs’ dhe ‘Volo-Ports’. Helikopteri …

Lexo më shumë