fbpx

Tag Archives: vizita

Haradinaj takohet me Kryeministren e Britanisë dhe zyrtarët tjerë

may dhe haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj është pritur në një takim zyrtar nga kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, me të cilën ka biseduar për marrëdhëniet ndërmjet dy shteteve mike, të drejtën e Kosovës në planin ndërkombëtar dhe çështjen e bisedimeve me Serbinë. Haradinaj falënderoi kryeministren May për mbështetjen historike dhënë Kosovës …

Lexo më shumë

Brian Yee në Kosovë

Hoyt Brian Yee

Zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, përgjegjës për çështje evropiane dhe euro-aziatike, po viziton Kosovën. Ai ka zhvilluar takimin e parë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Në një komunikatë të lëshuar nga Zyra e Presidentit Thaçi, thuhet se në këtë takim, është biseduar për marrëdhëniet bilaterale, rolin …

Lexo më shumë

Meta viziton Prekazin

prekaz

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit. Meta në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” foli edhe për ndryshimin që pa nga vizita e mëparshme. Meta tha se përshtypjet janë shumë të mira, pasi që nga vizita e kaluar ka pasur ndërtime të …

Lexo më shumë