fbpx

Tag Archives: vizita në Kosovë

Juncker, Hahn e Mogherini kanë arritur në Kosovë. Kjo është agjenda

juncker mogherini e hahn

Treshja kryesore e BE-së, presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, Komisionari për Fqinjësi të mirë e negociata, Johannes Hahn, si dhe shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, tashmë ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Gjatë qëndrimit një ditorë në Kosovë, Z. Juncker dhe bashkëpunëtorët priten të …

Lexo më shumë