Tag Archives: Vizat

BE-ja porosit Kryeministrin: Plotëso kushtet për vizat, puno me opozitën

Drejtoresha e Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë, Angelina Eichhorst ka takuar sot Kryeministrin Ramush Haradinaj. Në faqen e facebookut të  Zyrës së Bashkimit Europian është publikuar në formë të përgjithësuar përmbajtja e bisedës që kjo zyrtare ka zhvilluar me shefin e Qeverisë së Kosovës. Brukseli i kërkon Haradinajt …

Lexo më shumë

Lunacek kritikon partitë që po premtojnë heqjen e vizave

lunacek

Pavarësisht se kush fiton zgjedhjet në Kosovë, duhet të realizojë dy kushtet e domosdoshme për liberalizimin e vizave, thotë Ulrike Lunacek, raportuese e posaçme për Kosovën. Lunacek është shprehur se liberalizimi i vizave do të vie kur të, krijohet koalicioni qeverisës, të ratifikohet marrëveshja për demarkacionin si dhe krijohet lista e …

Lexo më shumë