fbpx

Tag Archives: Vizat

Delegacioni i Gjermanisë qëndroi dy ditë në Kosovë, interesim për vizat

Qeveria në detyrë e Kosovës kanë njoftuar se në Kosovë kanë qëndruar për vizitë dy ditore, një delegacion nga Gjermania, përkatësisht nga Ministria Federale për Punë të Brendshme, Ndërtim dhe Atdhe, ku ëeshtë diskutuar për çështjen e vizave. Në komunikatën dërguar mediave, shkruhet se përfaqësues të Qeverisë së Kosovës dhe …

Lexo më shumë

Franca, e bllokon apo jo Kosovën?

qeveria franceze, kosova, vizat

Haradinaj: Ministri francez tha se Franca nuk do ta bllokojë liberalizimin I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj pas vizitës që pati në Francë, po thotë se ka marrë qëndrim se ky shtet nuk do të bllokojë procesin e libralizimit të vizave për Kosovën, raporton Gazeta Express. Pas mbledhjes së Qeverisë, …

Lexo më shumë