fbpx

Tag Archives: Viza

37 lëndë të pazgjidhura në gjykata për liberalizimin e vizave

vizat

Vetëm 16 nga 53 lëndët e shënjestruara për liberalizimin e vizave, deri tash kanë marrë verdikt përfundimtar nga drejtësia kosovare. Sipas Institutit të Kosovës për Drejtësi, institucionet e drejtësisë kanë dështuar në trajtimin e lëndëve të shënjestruara. Sipas tyre, mungesa e rezultateve ka ndikuar edhe në liberalizimin e vizave. Edhe …

Lexo më shumë

Kinë: Hiqen vizat për 53 shtete

vizat

Vizitorët nga 53 vende do të jenë në gjendje të vizitojnë pa viza Pekinin, Tianjinin dhe Hebein deri në gjashtë ditë, njoftoi sot media shtetërore. “Vizitorët duhet të hyjnë ose të dalin prej një prej gjashtë porteve të përcaktuar”, njoftoi një zëdhënës i gazetës “People’s Daily”, i Partisë Komuniste kineze. …

Lexo më shumë