Ballina / Tag Archives: viktima

Tag Archives: viktima

54 viktima në Vietnam

Vietnam

Numri i viktimave nga përmbytjet në Vietnam po rritet ende. Numri i të vdekurve ka shkuar të paktën 54, ndërsa janë regjistruar deri tani 39 të humbur. Përmbytjet kanë shkatërruar mijëra shtëpi dhe rrugë. Provinca më e prekur është ajo e Hoa Binh, ku numërohen 17 të vdekur dhe 15 …

Lexo më shumë

Një foshnje 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në këtë vit

FRUTHI

Një foshnjë 15-muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë ishte nën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e foshnjës e ka bërë të ditur drejtori në Klinikën Infektive në Prishtinë, Hamdi Ramadani. “Fatkeqësisht edhe pas përkujdesit …

Lexo më shumë