Ballina / Tag Archives: Vietnam

Tag Archives: Vietnam

54 viktima në Vietnam

Vietnam

Numri i viktimave nga përmbytjet në Vietnam po rritet ende. Numri i të vdekurve ka shkuar të paktën 54, ndërsa janë regjistruar deri tani 39 të humbur. Përmbytjet kanë shkatërruar mijëra shtëpi dhe rrugë. Provinca më e prekur është ajo e Hoa Binh, ku numërohen 17 të vdekur dhe 15 …

Lexo më shumë