fbpx

Tag Archives: Vetëvendosja

Përplasje mes Vetëvendosjes dhe Radio Televizionit të Kosovës

VV e RTK

Lëvizja Vetëvendosje dhe Radiotelevizioni i Kosovës sërish janë përplasur. Arsyeja këtë herë është kënga “Krejtë njejtë” e rok bendit Minatori, pjesë e të cilit është edhe Mufail Limani, Zëvendësdrejtor i RTK’së. Vetëvendosje pretendon se me këtë këngë, Limani është përfshirë ne propagandë kundër qeverisjes së kësaj partie në Prishtinë. Për …

Lexo më shumë

Ja pse nuk votoi kundër Rikallos VV

Albulena Haxhiu

Lëvizja Vetëvendosje ka folur shumë për akuzat ndaj ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo por nuk mundi t’i mbledh votat për shkarkimin e tij. Gjatë votimit në Kuvendin e Kosovës nuk ishin të gjithë deputetët e këtij subjekti. Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albulena Haxhiu ka thënë se kryesuesi i Kuvendit, Xhavit …

Lexo më shumë

Bashkësia Hebreje i kërkon Vetëvendosjes të distancohet nga Korenica

izraeli e kosova

Deklarata antisemite e kandidatit të Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Rahovecit, Visar Korenica, i cili tha se “shteti i Izraelit duhet të zhduket nga faqja e dheut”, ka nxitur reagimet e Bashkësisë Hebreje-Bet Israel Kosova.Deklarata antisemite e kandidatit të Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Rahovecit, Visar Korenica, i …

Lexo më shumë