fbpx

Tag Archives: Veikkolainen

Veikkolainen : Ja pse ndodhin tërmetet dhe çfarë duhet të bëhet në rastin e tyre

Tërmetet nuk mund te parashikohen, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë sizmologu finlandez, Toni Veikkolainen. Ai thotë se Shqipëria është shumë pranë kufirit të pllakave tektonike, ndaj është zonë e prirur për tërmete. Sizmologu nga Universiteti i Helsinkit thotë se vendi është shumë pranë kufirit të pllakave …

Lexo më shumë