fbpx

Tag Archives: Varfërohen

Varfërohen grekët

Grekët

Greqia ra përsëri në recesion vitin e kaluar, duke shkaktuar konfuzion te kreditorët ndërkombëtarë që projektonin një rritje të ekonomisë, pas viteve të programit të shpëtimit dhe masave shtrënguese në buxhet. Ekonomia u tkurr me 0.2% në vitin 2016, raporton agjencia e statistikave ELSTAT, duke publikuar vlerësimin e rishikuar të …

Lexo më shumë