fbpx

Tag Archives: ushtrinë

Simiq: nuk votojmë ushtrinë e Kosovës

FSK

Igor Simiqi, deputet dhe zëdhënës i Listës Serbe, tha se kjo parti mbetet në qëndrimin se në hapësirën e Kosovës e vetmja forcë e armatosur mbetet KFOR-i, ashtu siç thuhet në Rezolutën 1244 që është miratuar me pëlqimin e Beogradit, transmeton Koha.net. Simiq për “Večernje novosti” ka reaguar kështu ndaj …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!