fbpx

Tag Archives: urgjencë

Çka po ndodhë mes Turqisë dhe ShBA-ve

turqi

Mosmarrëveshjet ndërmjet Turqisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës po thellohen. Tensionet mes tyre nuk u ndalën me suspendimin reciprok të vizave, por po vazhdojnë të lëkunden edhe më. Javën e kaluar, Turqia arrestoi Metin Topuz, një punonjës të konsullatës amerikane dhe shtetas turk, duke e akuzuar atë për komunikim …

Lexo më shumë