fbpx

Tag Archives: Uragani Maria

Uragani Maria drejt ishujve Turks dhe Kaikos

uragani maria drejt ishujve

Mëngjesin e sotëm epiqendra e uraganit Maria po i afrohej ishujve Turks dhe Kaikos me erëra maksimale të qëndrueshme me një shpejtësi 205 kilometra në orë. Po ashtu edhe pjesa juglindore e Bahamasit do të përjetojë “zemërimin” e stuhisë Maria, që ka shkaktuar shkatërrime dhe përmbytje në Republikën Dominikane dhe …

Lexo më shumë