fbpx

Tag Archives: Uragani Harvey

Uragani Harvey shkakton përmbytje në Hjuston

Uragani Harvey goditi të shtunën shtetin e Teksasit, duke përplasur erëra të forta dhe shi të rrëmbyer në qindra kilometra vijë bregdetare. Përmbytjet dhe tornadot që shoqërojnë uraganin vazhdojnë të përbëjnë rrezik për banorët e Teksasit. Stuhia shkaktoi dy viktima: një person të premten gjatë natës, vdiq kur shtëpia e …

Lexo më shumë