fbpx

Tag Archives: ura

Ura e frikshme prej çelqi

Ura

Kina në vitet e fundit është duke punuar intensivisht në hapjen e atraksioneve të reja turistike. Një prej tyre është dhe një urë e varur me bazament prej qelqi – që ofron një përpjetim përplot adrenalinë për turistët e guximshëm. Kjo urë transparente, e gjatë 300 metra, ndodhet në Pingjiang, …

Lexo më shumë