fbpx

Tag Archives: uashington

Muzeu i çokollatës në Uashington (Video)

cokollata

Shumë pranë Shtëpisë së Bardhë, në Uashington, Gjergj Dollani ka hapur një kafe butik çokollate. “Cafe Chocolat” është një muze në miniaturë çokollatash. Por, përveç shitjes së çokollatave, Dollani po eksperimenton për t’i shtuar kafes shijen e tyre. Në një nga zonat më të mira të Uashingtonit, sipërmarrja e shqiptarit …

Lexo më shumë

Papajtueshmëri në Uashington

Emërimi në Supreme-Court (Gjykatën Supreme) tregon, se në SHBA po vazhdon të fryjë një erë ngrice e papajtueshmërisë, mendon Miodrag Soric. Ku do të dalë kjo? S’kanë kaluar as dy javë që Donald Trump është në post dhe politikanët e Uashingtonit tërhiqen në një vorbull armiqësish dhe papajtueshmërie. Ajo çfarë ata …

Lexo më shumë