fbpx

Tag Archives: truri

Është zbuluar mënyra se si mund ta përmirësoni kujtesën tuaj deri në 30%

truri_infoglobi

Një ekip hulumtuesish nga Universiteti i Kalifornisë së Jugut zhvilloi “proteza të kujtesës”, implantet që mund të përmirësonin kujtesën njerëzore. Zbulimi i tyre u paraqit në Institutin e Neurologjisë në Uashington. Pajisja përbëhet nga elektroda që janë ngulitur në tru dhe duhet të imitojnë proceset e memories natyrore duke bërë …

Lexo më shumë