Tag Archives: trajkoviq

Trajkoviq: Thaçi është bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës

trajkoviq

Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, e cila “nuk mendon” se autoritetet në Beograd “nuk janë në njëfarë marrëveshjeje me Thaçin”, dhe pohon se Beogradi “është një prej mbështetësve kryesorë” të Thaçit dhe Kadri Veselit. Në një deklarim …

Lexo më shumë