Ballina / Tag Archives: Thaçi

Tag Archives: Thaçi

Përplasje mes politikanësh në Kosovë

perplasje mes politikanesh, haradinaj, thaçi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, polemizoi të shtunën në distancë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Tarifat ndaj mallrave serbe kanë pezulluar bisedimet me Serbinë, ndërsa kërkesa amerikane për pezullimin e tyre, ka thelluar dallimet politike në Kosovë. Presidenti Thaçi tha të shtunën gjatë …

Lexo më shumë

Thaçi takohet me Kryeministrin e Rusisë, Medvedev

hashim thaci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin e Rusisë Dmitry Medvedev. Takimi është zhvilluar në Ankara, ku liderët po qëndrojnë në kuadër të ceremonisë së inaugurimit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Për takimin Thaçi ka njoftuar nëpërmjet Facebook’ut. Lexo me poshte: “Kryeministrin Medvedev shkurtimisht e informova për …

Lexo më shumë