fbpx

Tag Archives: Terrorizmi

Serbia furnizon me armë xhihadistët

terrorizmi, serbia, dw, armet

Gjurmët e Branko Stefanovic babait të ministrit aktual të Brendshëm Nebojsha Stefanovic Problemi i eksportit të armëve serbe, të cilat përmes ndërmjetësuesve përfundojnë në duart e grupeve ekstremiste islamike në Jemen, është riaktualizuar pas shkrimeve të portalit “Arms Watch”. Mediat në Serbi, thekson DW, shkruajnë prej kohësh për këtë temë, …

Lexo më shumë

E rikthyera nga Siria

gjykata, kosova, terrorizmi, lufta, siria

Shpallet fajtore për organizimin dhe pjesëmarrje në grupe terroriste Gjykata e ka shpallur fajtore të kthyerën nga Siria, Media Aliun për organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste. Ajo është dënuar me 2 vjet e gjysmë burgim me kusht. Lajmin për vendimin e Gjykatës e ka bërë të ditur për Express, …

Lexo më shumë

Delegacioni i BE-së në Kosovë, diskutohet lufta kundër terrorizmit

qeveria

Delegacioni i BE-së nga Brukseli ka takuar autoritetet e Kosovës për të diskutuar me ta çështjet e luftës kundër terrorizmit dhe të sigurisë publike në përgjithësi. Pjesë e delegacionit ishin: Zëvendëssekretari i Përgjithshëm Pedro Serrano nga Shërbimi i Veprimit të Jashtëm Evropian (EEAS), bashkë me Koordinatorin e BE-së për Luftën …

Lexo më shumë