fbpx

Tag Archives: Tarifat rrugore

Tarifat rrugore çojnë në bojkotimin e prodhimeve të Shqipërisë

tarifat rrugore

Vendimi i Qeverisë së Shqipërisë për vendosjen e tarifës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit”, ka ngjallur reagime të shumta tek bizneset kosovare. Për këtë çështje edhe ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka dërguar një shkresë zyrtare homologut të tij, ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë …

Lexo më shumë