fbpx

Tag Archives: taksa

Amstërdami nuk i don më turistët

amsterdami, holanda, turizmi, taksa, netherlands

Duke filluar nga Janari i 2020-ës vizitorët e huaj do të kenë një kosto të larta Në përpjekjen e tij më të fundit për të goditur fluksin e jashtëzakonshëm të turistëve, Amsterdami është gati të implementojë një tjetër “barrë” mbi udhëtarët – një lëvizje që pritet ta bëjë atë qytetin …

Lexo më shumë

Pesë shtetet mike të Kosovës kërkojnë heqjen e menjëhershme të taksës

mpj_kosova

Përmes një komunikate të përbashkët Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, po kërkojnë nga Kosova heqjen e menjëhershme të taksës dhe fillimin e dialogut me Serbinë.  Në këtë komunikatë theksohet se status quo pengon përparimin e Kosovës dhe Serbisë në rrugën drejt …

Lexo më shumë

Krasniqi: Fajtorin për taksën gjejeni në Beograd

Ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, nj[her[sh kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, ka folur rreth taksës 100% kundër mallrave serbe. Krasniqi nëpërmjet Facebook-ut ka shkruar se taksa është vendosur kundër asnjë njeriu të Kosovës, as ndaj pakicës serbe, madje as kundër bizneseve serbe, por kundër politikës armiqësore serbe. “Ajo që duhet …

Lexo më shumë

Analistët: Përgjegjësi për taksën edhe PDK-ja. Kosova sot më e izoluar …

debat pdk perballe analisteve

Zyrtarët e lartë të Partisë Demokratike të Kosovës Bedri Hamza e Uran Ismaili në emisionin Debat të televizionit publik u ballafaquan me analistin Rrahman Paçarizi dhe politikologun Ardian Kastrati. “Mitrovica është e bashkuar dhe PDK-ja është partia e vetme e cila ka bërë diçka për Mitrovicën. Sot i kemi insitucionet …

Lexo më shumë