fbpx

Tag Archives: takimi

Takohen Thaçi e Zaev

Thaçi_Zaev_InfoGlobi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim Kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev. Në këtë takim Thaçi tha se Kosova dhe Maqedonia i kanë qëllimet e njëjta atë për anëtarësim në NATO dhe Bashkim Evropian. “Do të bashkëpunojmë dhe do ta përkrahim njëri-tjetrin në realizimin e këtyre aspiratave. …

Lexo më shumë

Është mbajtur takimi i radhës i Këshillit Prokurorial të Kosovës

kpk_infoglobi

Është mbajtur takimi i njëqindedyzetetre i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), gjatë këtij takimi, kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Reshat Millaku, ka raportuar për periudhën kohore, prill – qershor 2017, lidhur me punën e kësaj prokurorie. Para anëtarëve të KPK-së, ka raportuar sot anëtarja e Komisionit për …

Lexo më shumë

Fillon takimi Haradinaj – Meta

meta haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë takim janë edhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj dhe përfaqësues të Listës Serbe. Meta gjatë …

Lexo më shumë