fbpx

Tag Archives: Takimi Trump Kim

Takimi Trump-Kim dhe rreziqet që mbart

Takimi Trump-Kim

Takimi i propozuar ndërmjet Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, e ka rritur vëmendjen ndaj ngërçit bërthamor mes Uashingtonit dhe Phenianit. Ndërsa nuk dihet ende nëse takimi do të zhvillohet, pyetja që ngrihet është nëse do të sjellë një zgjidhje diplomatike apo gjërat …

Lexo më shumë