Tag Archives: takim

Reçica takim me përfaqësues të FMN-së

Skender_Reçica_InfoGlobi

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në një takim përfaqësues të Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtarë (FMN), të kryesuar nga Stephanie Eble, shefe e misionit për Kosovë dhe Ruud Vermeulen, përfaqësues rezident për Kosovën. Sipas njoftimit të Ministrisë, Reçica dhe përfaqësues të FMN-së diskutuan rreth reformave …

Lexo më shumë

Thaçi priti në takim zëvendëskryeministren bullgare, Ekaterina Zaharieva

Thaqi e Ekaterina Zaharieva

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve te Jashtme te Republikës së Bullgarisë, znj. Ekaterina Zaharieva. Presidenti Thaçi ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e vazhdueshme që Bullgaria i ka dhënë Kosovës gjatë procesit të shtet ndërtimit dhe anëtarësimit në organizata …

Lexo më shumë

Takohen Mustafa e Meta

LDK - 1

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti në një takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetëformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin e shtetësisë. Kryetari Mustafa e njoftoi Presidentin Meta me zhvillimet politike në vend …

Lexo më shumë

Meta pritet me nderime shtetërore

meta pritet me nderime

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi. Ceremonia u zhvillua në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral. Gjatë kësaj ceremonie janë interpretuar dy himnet, ai i Kosovës dhe i Shqipërisë. Ndërkaq në fund të takimit presidentët …

Lexo më shumë

Luksemburgu ndihmon Kosovën

Beqaj e Anne Dostert

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, priti në takim të ngarkuarën me punë në Ambasadën e Luksemburgut në Kosovë, Anne Dostert. Beqaj e njoftoi Dostert për objektivat e Ministrisë dhe përkushtimin për të bashkëpunuar me këtë shtet. Beqaj, ndërkaq e vlerësoi angazhimin e Luksemburgut, përmes investimeve dhe projekteve të …

Lexo më shumë

Takohen Simiq e Danielsson

Lista serbe e Danielsson

Zëvendëskryeministri i vendit nga Lista Serbe, Slavko Simiq dhe kreu i Grupit Parlamentar të po këtij subjekti politik, Sasa Milosavljeviq janë takuar të enjten me Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson. Me këtë rast, Simiq ka theksuar rëndësinë e krijimit të Asociacionit …

Lexo më shumë