fbpx

Tag Archives: Syri i Popullit

Gjyqi i mbyllur i “Syrit të popullit”, të akuzuarit deklarohen të pafajshëm

syri-i-popullit

Të akuzuarit në rastin e njohur si “Syri i Popullit”, janë deklaruar të pafajshëm në seancën fillestare, të mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Në këtë rast, për përgatitjen e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës, për vrasje të rëndë …

Lexo më shumë

Aktakuzë për terrorizëm ndaj Jasharit, Ramabajes dhe të tjerëve nga “Syrit të Popullit”

sadri ramabaja, syri i popullit

Prokuroria Speciale ka ngirutr aktkazuë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i Popullit”. Në mesin e të akuzuarve janë edhe atentatorë te avokatit Azem Vllasi, Murat Jashari e Avni Llumnica. Po ashtu i akuzuar është edhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja. Ky është njoftimi …

Lexo më shumë