fbpx

Tag Archives: sweden

Suedia planifikon largimin nga shkollat historinë më të vjetër se shekulli i 18-të

sweden, school, history, gender, social, peoples

Suedezët planifikojnë t’i kushtojnë më shumë kohë në arsim çështjeve gjinore, ndryshimeve klimatike dhe migracionit S’ka më Roma e vjetër, Greqia e lashtë, nuk do të mësohet më për perandorinë e madhe suedeze, njofton Komiteti suedez për edukim. Suedezët synojnë ta largojnë nga shkollat të gjithë historinë më të vjetër …

Lexo më shumë