Tag Archives: sushi

Sushi me banane

Kjo recetë do të bëhet shumë e dashur për fëmijët tuaj, sepse ka si përbërës ‘Nutella’ dhe banane. Përbërësit 60 gr sheqer pluhur 1 vezë 165 ml qumësht (i freskët) 75 gr miell i tipit 00 20 gr gjalpë 12 gr kakao pluhur (e hidhur) gjysmë shkop vanilje 20 gr bajame ((të prera hollë)) 3 lugë kokos (i thatë) 6 banane (të vogëla) 20 gr lajthi …

Lexo më shumë