fbpx

Tag Archives: sulmi

Shkup, sulm ndaj Filip Andov

auto_zoran-zaev_infoglobi

Sot në mëngjes rreth orës 05:18 në rrugën “Anton Panov” në komunën ‘Kisela Voda’ nga një veturë në lëvizje është gjuajtur me armë zjarri personi me inicialet F.A nga disa persona të panjohur. Siç mëson infoGlobi nga disa burime, thuhet se tentim atentati ishte kryer ndaj këshilltarit të LSDM-së, Filip …

Lexo më shumë

Dy të vrarë nga një sulm në SHBA

grambling-state-university_1508937161-9265364

Dy persona janë vrarë me armë zjarri në kampusin e Universitetit Shtetëror të Louisianas, njofton Policia. Raportohet se sulmuesi ka ikur nga vendi i ngjarjes. Policia thotë se një student dhe shoku i tij u vranë pas një përleshjeje në dhomën e konviktit. Ata janë identifikuar si Earl Andrews, student, …

Lexo më shumë