fbpx

Tag Archives: Stuhitë

Stuhitë godasin Evropën

stuhite, evropa

Një e katërta e sllovenëve kanë mbetur pa energji elektrike teksa  pjesë të Evropës po përballen me stuhitë më të rënda prej dekadash. Më se 250.000 njerëz janë prekur nga moti ekstrem me reshje të dendura të borës dhe akull që filloi të premten. Rreth 40% të shkollave janë mbyllur, …

Lexo më shumë