fbpx

Tag Archives: studentore

Arrestohet kryetari i një organizate studentore gjatë protestës para Rektoratit

proteste-ne-prishtine-up

Kryetari i një organizate të studentëve, Mexhid Ramusa, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës, gjatë një proteste para rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” kundër menaxhmentit të UP-së. Në pamje shihet një grindje e Ramusës me personelin e sigurimit të rektoratit pas përpjekjeve të këtij të parit që …

Lexo më shumë

Organizata studentore paralajmëron padi ndaj ministrit Bajrami

“Demokracia Studentore”, përmes një komunikate për media, ka deklaruar se ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, është pikërisht ai që i ka shkatërruar universitetet publike në Kosovë dhe për këtë duhet të japë llogari para organeve të drejtësisë. Kryetari i kësaj organizate, Mexhid Ramusa, thotë se për një …

Lexo më shumë