fbpx

Tag Archives: stambolli

Zyrtare: Erdogan e humb Stambollin

kundershtari ekrem imamoglu mund erdoganin ne stamboll

Janë numëruar 100 për qind të votave në Stamboll, dhe presidenti turk Recep Tayyip Erdogan e ka humbur zyrtarisht bastionin e tij. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, Anadolu Agency, janë numëruar të gjitha votat e zgjedhjeve lokale në Stamboll. Ekrem İmamoğlu i Partisë Republikane Popullore ka fituar 48,79 për qind, …

Lexo më shumë