fbpx

Tag Archives: Stamboll

Turqia ndalon ngjarjet e Vitit të Ri

stambolli

Autoritetet turke kanë ndaluar tubimet dhe ngjarjet festive të Vitit të Ri në rrethet kyçe të Stambollit, ndërsa kanë rritur masat e sigurisë në qytetin që u godit nga një sulm terrorist në natën e ndrrimit të moteve në vitin 2017. Zyrtarët dhe mediat vendase kanë theksuar se festimet publike …

Lexo më shumë

Bora në Stamboll anulon qindra fluturime

Të gjitha fluturimet nga aeroportet ndërkombëtare të Shkupit, Tiranës dhe Prishtinës për në Stamboll dhe anasjelltas janë anuluar. STAMBOLL (AA) – Reshjet intensive të borës të cilat kapluan Stambollin kanë bërë që kompania ajrore Turkish Airlines (THY) të anulojë 640 fluturime brenda dhe jashtë Turqisë të cilat duhej të realizoheshin …

Lexo më shumë