Tag Archives: specialja

Haga e Ramush Haradinaj

haga, haradinaj

Haradinaj ka bërë të ditur ditën e premte se në Hagë do të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit Nëntë vite pas përfundimit të procesit gjyqësor ndaj tij në Hagë, ai ka marrë ftesë për t’u intervistuar sërish atje. Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga pozita e Kryeministrit të Kosovës, të …

Lexo më shumë

Edhe zyrtarisht nuk është më kryeministër

haradinaj

Haradinaj zyrtarisht i dorëzon Kuvendit dorëheqjen Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje të premten, sot zyrtarisht e ka dorëzuar horheqejen në Kuvend. “Letra e dorëheqjes u është proceduar menjëherë anëtarëve të Kryesisë së Kuvendit dhe kryetarëve të grupeve parlamentare”, thuhet në njoftimin e kuvendit. Haradinaj u dorhiq …

Lexo më shumë

Zyrtare: Haradinaj ia përcjell Kuvendit letrën e dorëheqjes

haradinaj

“Sot, kryeministri në dorëheqje i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes së tij:, thuhet në njoftimin e përcjellur tek mediat nga Zyra për informim e kryeministrit. “Letra e dorëheqjes u është proceduar menjëherë anëtarëve të Kryesisë së Kuvendit dhe kryetarëve të grupeve parlamentare”, …

Lexo më shumë

Rohan: Kosova varet nga BE dhe ShBA, mos i lëndoni proceset integruese

rohan

Parlamenti i Kosovës edhe mund ta zhbëjë Gjykatën Speciale. Por, para këtij veprimi duhet gjetur alternativa për t’i zbardhur pretendimet për krime lufte. Për këtë duhet marrëveshje me komunitetin ndërkombëtar përfshirë BE’në dhe SHBA’në. Kosova është shtet i pafuqishëm, s’është anëtar i BE’së dhe as i OKB’së. Vendimmarrje e tillë …

Lexo më shumë