fbpx

Tag Archives: sofje

Nuk ka ‘plan B’, Ballkani Perëndimor është pjesë e BE-së

samitiballkaniksofje

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka thënë se Ballkani Perëndimor është dhe do të jetë pjesë integrale e Evropës, përkatësisht Bashkimit Evropian. Këto komente, ai i ka bërë gjatë një konference të përbashkët me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, dhe kryeministrin bullgar Boyko Borissov në kuadër të Samitit …

Lexo më shumë