fbpx

Tag Archives: Sllovenia

Slloveni: Zgjedhje të parakohshme

borut pahor, sllovenia

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, e shpërndau të shtunën (14.04) parlamentin e vendit duke u hapur rrugën zgjedhjeve të parakohshme.”Sot po e shpërndaj parlamentin dhe përcaktoj 3 qershorin si datën për zgjedhje të parakohshme parlamentare”, tha Presidenti Pahor në një konferencë shtypi. Ai bëri thirrje për një “një atmosferë tolerante …

Lexo më shumë