fbpx

Tag Archives: Skoci

Skoci, evakuohet parlamenti

skoci_parlamenti_infoglobi

Policia thotë se e ka evakuuar ndërtesën e Parlamentit të Skocisë në Edinburg, pasi është gjetur një pako e dyshuar. Në kumtesën e policisë theksohet se pak para mesditës së sotme, “ndërtesa është evakuuar si masë sigurie dhe hetimet po vazhdojnë”. Duke cituar burime të paemëruara, agjencia Reuters ka raportuar …

Lexo më shumë