fbpx

Tag Archives: Siria

E rikthyera nga Siria

gjykata, kosova, terrorizmi, lufta, siria

Shpallet fajtore për organizimin dhe pjesëmarrje në grupe terroriste Gjykata e ka shpallur fajtore të kthyerën nga Siria, Media Aliun për organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste. Ajo është dënuar me 2 vjet e gjysmë burgim me kusht. Lajmin për vendimin e Gjykatës e ka bërë të ditur për Express, …

Lexo më shumë

SHBA dhe aleatët sulmojnë Sirinë

shba sulmon sirine

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka urdhëruar sulme precize ushtarake kundër Sirisë, në bashkëpunim me Mbretërinë e Bashkuar dhe Francën. Operacioni është në përgjigje të sulmit të dyshuar kimik, që ka ndodhur javën e kaluar në qytetin sirian, Duma. Në fjalimin drejtuar kombit, të premten vonë, …

Lexo më shumë