fbpx

Tag Archives: simiq

Takohen Simiq e Danielsson

Lista serbe e Danielsson

Zëvendëskryeministri i vendit nga Lista Serbe, Slavko Simiq dhe kreu i Grupit Parlamentar të po këtij subjekti politik, Sasa Milosavljeviq janë takuar të enjten me Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson. Me këtë rast, Simiq ka theksuar rëndësinë e krijimit të Asociacionit …

Lexo më shumë

Simiq: nuk votojmë ushtrinë e Kosovës

FSK

Igor Simiqi, deputet dhe zëdhënës i Listës Serbe, tha se kjo parti mbetet në qëndrimin se në hapësirën e Kosovës e vetmja forcë e armatosur mbetet KFOR-i, ashtu siç thuhet në Rezolutën 1244 që është miratuar me pëlqimin e Beogradit, transmeton Koha.net. Simiq për “Večernje novosti” ka reaguar kështu ndaj …

Lexo më shumë