Tag Archives: Shqipëria

Media gjermane: Shqipëria, vend i NATO-s po kthehet në rrezik sigurie

Gazeta e njohur gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” i ka kushtuar vëmendje zhvillimeve të fundit në Shqipëri, duke theksuar se në këtë vend po shpërsohet gjithnjë e më shumë kriza politike. Kreui komisionit të Politikës së Jashtme në Parlamentin Europian, David McAllister nuk ia doli dot të ndërmjetësojë mes dy partive …

Lexo më shumë

Shqipëri: Kriza politike, dështon dhe ndërmjetësimi europian

Ndërhyrja e dy eurodeputetëve David McAllister, kryetar i Komisionit për Politikën e Jashtme të Parlamentit Europian dhe Knut Fleckenstein, relator për Shqipërinë, nuk arriti të çojë në një zgjidhje të krizës politike në vend. Dy eurodeputetët të cilët u përpoqën të ndërmjetësonin afrimin e pozicioneve mes palëve, paraqitën disa propozime …

Lexo më shumë