Tag Archives: shpend ahmeti

Shpend Ahmeti kryetar i PSD-së, këta janë udhëheqësit tjerë

Kuvendi i Jashtëzakonshëm i Partisë Socialdemokrate zgjodhi me shumicë votash kryetarin e saj Shpend Ahmeti, nënkryetarin Visar Ymeri dhe sekretaren e përgjithshme Aida Dërguti. Deputeti Dardan Molliqaj nëpërmjet rrjetit social Facebook njofton se në këtë mbledhje u zgjodh edhe Këshilli Drejtues i partisë. Gjithashtu bëhet e ditur se në mbledhje …

Lexo më shumë

Ahmeti: Dilni votoni

Shpend Ahmeti, Vetëvendosje, zgjedhjet

Kandidati i Vetëvendosjes për Kryetar të Komunës së Prishtinës ka votuar dhe ka ftuar banorët  e kryeqytetit të Kosovës që të dalin në votime. “Ju ftoj që të shfrytëzoni të drejten tuaj për të vendosur fatin e kryeqytetin tonë”, ka thënë Ahmeti pas votimit. Kundërkandidati i Ahmetit është Arban Abrashi …

Lexo më shumë