Tag Archives: shkarkimi

Pse u shkarkua ministri Nenad Rikalo

nenad rikalo

Njëri nga ministrat përmes të cilit Partia Socialdemokrate (PSD) zgjodhi ta kushtëzojë qeverinë Haradinaj në mënyrë që të miratohej buxheti për vitin 2019, ishte Nenad Rikalo – i shkarkuar dje nga pozita e ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Ish-ministri që vjen nga radhët e Listës Serbe që nga …

Lexo më shumë

Ja pse nuk votoi kundër Rikallos VV

Albulena Haxhiu

Lëvizja Vetëvendosje ka folur shumë për akuzat ndaj ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo por nuk mundi t’i mbledh votat për shkarkimin e tij. Gjatë votimit në Kuvendin e Kosovës nuk ishin të gjithë deputetët e këtij subjekti. Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albulena Haxhiu ka thënë se kryesuesi i Kuvendit, Xhavit …

Lexo më shumë